Domů
no flash

učitel

(věčný) žák
Již světoznámý český antropolog a lékař Aleš Hrdlička (1869-1943) definoval Tři všeobecné zákony šíření lidstva:
  • -ve směru nejmenšího odporudnes: cestování letecky, lodí nebo na SUPER last minute, nejlépe z nějakého slevomatu Úžasný
  • -ve směru největších slibností, zvláště co se týká potravy a podnebí
    ... jasně: bufetová strava, nejlépe all inclusive, mořský vánek, koupačka, pro někoho krásná děvčata, pro jiné…?
  • -tlakem vnitřním neb silou zezadu hladem, epidemií, tlakem svých či jiných lidí … zkrátka - konečně bez manžela/ky!
I přes zřetelný vývojový posun jsme stále spjati s živočišnou říší, od níž jsme se odloučili jen naším osobitým historickým vývojem… již Neandrtálci žili na otevřených tábořištích, v jeskyních i pod útesy skal - nežijeme na našich cestách vlastně podobně? Jen útulek je trochu luxusnější, maso a krev z mamuta nahradil steak a víno či něco ostřejšího, vyhledáváme krajinu divokou našemu srdci, bez střelky na kompasu, sever se na krátko promění v jih… ale potřeby zůstávají. Krásné cestování do oblastí nejlákavějších slibností Vám přeje Miroslav Hrdlička
Cestovní kancelář ToulkyEvropou.cz, RNDr.Miroslav Hrdlička, telefon: 739356390
Dárkový poukaz
Měšťanský dům U zlaté lodi

Kontakt


CK Toulky Evropou.cz
Měšťanský dům U zlaté lodi
Zlatnická 7 (170m od OD Bílá Labuť)
110 00 Praha 1 - Nové Město

Telefon:+420 739 356 390
Tel./Fax:         +420 235 310 114
Email:     info@toulkyevropou.cz
     kolektivy@toulkyevropou.cz
IČ:           16175166
DIČ:         CZ 5508042001
Majitel CK Toulky Evropou.cz je členem Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) AČCKA

Napište nám:

Vaše e-mailová adresa:

Zpráva pro nás:


Vyhledat


Prověřená společnost 2018
Prověřená společnost 2017
Prověřená společnost 2016
Prověřená společnost 2015

Nové články

Národní park Everglades
Niagarské vodopády
Washington D.C


Počasí v Evropě


Pojištění

Pojištění u Union

Adventní toulky VÍDNÍ

VÍDEŇ, dříve hlavní město rakousko-uherské monarchie, dnes hlavní město země, sídlo OSN a řady mezinárodních institucí - jedno z největšíchevropských turistických center. V březnu 1938 vstoupili do země nacisté, město bylo ve 2. svět. válce bombardováno, v r. 1945 rozděleno do čtyř zón a do r. 1955 spravováno čtyřmi mocnostmi. Město hudby, žil zde mj. Johann Strauss ml., na Centrálním hřbitově pohřbeni Beethoven, Brahms, Schubert ad.

Filosofie vídeňských zájezdů:

* společné několikahodinové pěší prohlídky vybrané části historického centra, po které následuje

* volno k návštěvě adventních trhů a nákupů

* pro zájemce odpolední exkurze: komentované prohlídky vybraných objektů, event. večerní koncert

* odjezd z Prahy 6:00 hod., očekávaný návrat ve 23:30 hod.

* výše vstupného z roku 2012

VÍDEŇ hudební

* Wiener Musikverein:

komentovaná prohlídka slavné koncertní budovyse Zlatým sálem, odtud sleduje každoročně v přímém přenosu až 1,3 miliardy lidí Novoroční koncert Vídeňských filharmoniků (mají zde své sídlo) získat vstupenku je prakticky nemožné, v průběhu roku probíhá aukce, ...vstupné 6€

* Oranžérie Schönbrunn:

večerní vánoční koncert Zámeckého orchestru, na kterém zazní slavné předehry W. A. Mozarta nebo oblíbené Straussovy operní árie, polky a valčíky (vstupenka od 35€)

* Burgtheatr: komentovaná exkurze do slavného dvorního divadla Habsburků s monumentálními schodišti, návrh Gottfrieda Sempera a Karla Hasenauera s nástropními malbami od Gustava Klimta, na jeho prknech vystupoval např. Pavel Landovský nebo Kateřina Schrattová (4,50€, německy/anglicky)

VÍDEŇ secesní a habsburská

* Schönbrunn: komplex letního sídla Habsburků (J. B. Fischer), cca hodinová prohlídka zahrne 22 sálů císařských apartmánů Františka Josefa I. a jeho krásné Sisi (Imperial Tour, 10,50€, český audioguide)

Nedělní polodenní výlet mimo Vídeň:

MAYERLING: co takhle arcivévodská tragédie korunního prince Rudolfa Habsburského a baronesy Marii Vetserové? Jejich vztah skončil právě na zámku Mayerling. Prohlídka zámku zahrnuje: ložnici korunního prince Rudolfa-místo tragédie, kostel, rakev M. Vetserové, originální předměty, dobové fotografie ad. (vstupné 2,50€)

BADEN, teplé sirnaté lázně známé již Římanům, dnešní město ve stylu Biedermeieru 19. století

* toulky mezi lázeňskými budovami: Casino, farní kostel sv. Štěpána či zříceniny hradů.

Ve městě se mj. narodili:

Kateřina Schrattová, herečka vídeňského Burgtheatru, milenka Františka Josefa I.

Max Reinhardt, divadelní režisér

Karel Ludvík Habsburský, arcivévoda rakouský

zpět tramvají Badenkou do centra Vídně

VÍDEŇ noblesní a kavárenská

* Státní Opera: komentovaná prohlídka úžasné budovy v italském renesančním stylu, v r. 1869 ji otevíral Mozartův Don Giovanni, působili tady věhlasní skladatelé, namátkou Mahler, Strauss, Karajan, Abbado; v r. 1945 byla téměř zničena, následně důkladně rekonstruována (5,50€)

* Parlament: komentovaná prohlídka klasicistní budovy od dánského architekta Theophila Hansena, ve kterém hřímal třeba náš T. G. Masaryk a další poslanci ze 17 poddaných národů ve svých mateřských jazycích (4€, angličtina)

* Oranžérie Schönbrunn: večerní vánoční koncert Zámeckého orchestru, na kterém zazní slavné předehry W. A. Mozarta nebo oblíbené Straussovy operní árie, polky a valčíky (vstupenka od 35€)

* koupání v Therme Wien: pro zájemce 3hodinový pobyt v jednom z nejmodernějších evropských akvaparků vyjde na 15,50€

* exkurze po kavárnách a cukrárnách: posezení s pravou vídeňskou kávou - Landtmann, Central, Hawelka, Grünsteidl, Sacher... nebo špacír po bulvárech či zákoutích.

Vídeňské kavárny – legendární, světoznámé, oblíbené místo setkávání přátel, známých, kde můžete třeba u jedné kávy prosedět celý den, aniž by vám personál dával najevo, že jste zde nežádoucí.

Ve zdejších kavárnách se čtou noviny, hraje kulečník, bridž, taroky, živě se diskutuje, řeší stěžejní problémy světa. Není divu: Rakušané údajně ročně vypijí přes 160 litrů tohoto životabudiče, čímž vládnou celému světu nejen jeho množstvím, ale i kvalitou a nejméně 40 druhy.

Mezi oblíbené patří zejména:

Melange, z poloviny káva a z poloviny horké mléko s bohatou pěnou a kopečkem šlehačky s kakaovým práškem navrchu

Häfferlkaffe, káva naruby: 1/3 kávy je zalité 2/3 horkého mléka a pěny

Einspänner, „jednospřežná káva": černá káva nebo moka ve sklenici a s čepičkou smetany

Fiakr, pili ji kočí fiakrů mezi jednotlivými jízdami: espreso s rumem, koňakem, nebo griotkou...

Výčet kaváren by byl nekonečný: Demel, Landtmann, Sacher - oficiální kavárna vlády, původně dokonce než vyvolených Františka Josefa I., ti ostatní navštěvovali nedaleké Café Schwarzenberg, Hawelka, Central (kafovali tady svého času třeba Masaryk, Kramář, ale i architekt Adolf Loos).

Sacherův dort spatřil světlo světa v roce 1832, kdy údajně tehdy šestnáctiletý Franz Sacher, učeň druhého ročníku na dvoře knížete Metternicha, vytvořil náhodně čokoládovou pochoutku dortu s meruňkovou marmeládou a čokoládovou polevou.

O necelé půlstoletí později založil nejprve restauraci a následně dnes světoznámý hotel Sacher a prodejnu s cukrárnou, která se každoročně stává takřka povinnou nákupní zastávkou v portfóliu snad každého návštěvníka Vídně. Název Original Sacher-Torte je registrován vídeňským hotelem Sacher jako firemní označení, receptura dortu je držena v tajnosti.

 

Zpět na přehled zájezdů
Nahoru Domů Mapa webu
toolbar
© 2011 - 2020 Toulky Evropou.cz
TOPlist
powered by: