Domů
Cestovní kancelář specializovaná na poznávací zájezdy po zemích, které jste navštívili a chcete je lépe poznat.

učitel

(věčný) žák
Již světoznámý český antropolog a lékař Aleš Hrdlička (1869-1943) definoval Tři všeobecné zákony šíření lidstva:
  • -ve směru nejmenšího odporudnes: cestování letecky, lodí nebo na SUPER last minute, nejlépe z nějakého slevomatu Úžasný
  • -ve směru největších slibností, zvláště co se týká potravy a podnebí
    ... jasně: bufetová strava, nejlépe all inclusive, mořský vánek, koupačka, pro někoho krásná děvčata, pro jiné…?
  • -tlakem vnitřním neb silou zezadu hladem, epidemií, tlakem svých či jiných lidí … zkrátka - konečně bez manžela/ky!
I přes zřetelný vývojový posun jsme stále spjati s živočišnou říší, od níž jsme se odloučili jen naším osobitým historickým vývojem… již Neandrtálci žili na otevřených tábořištích, v jeskyních i pod útesy skal - nežijeme na našich cestách vlastně podobně? Jen útulek je trochu luxusnější, maso a krev z mamuta nahradil steak a víno či něco ostřejšího, vyhledáváme krajinu divokou našemu srdci, bez střelky na kompasu, sever se na krátko promění v jih… ale potřeby zůstávají. Krásné cestování do oblastí nejlákavějších slibností Vám přeje Miroslav Hrdlička
Cestovní kancelář ToulkyEvropou.cz, RNDr.Miroslav Hrdlička, telefon: 739356390
Dárkový poukaz
Měšťanský dům U zlaté lodi

Kontakt


CK Toulky Evropou.cz
Měšťanský dům U zlaté lodi
Zlatnická 7 (170m od OD Bílá Labuť)
110 00 Praha 1 - Nové Město

Telefon:+420 739 356 390
Tel./Fax:         +420 235 310 114
Email:     info@toulkyevropou.cz
     kolektivy@toulkyevropou.cz
IČ:           16175166
DIČ:         CZ 5508042001
Majitel CK Toulky Evropou.cz je členem Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) AČCKA

Vyhledat


Prověřená společnost 2021
Prověřená společnost 2020
Prověřená společnost 2019
Prověřená společnost 2018
Prověřená společnost 2017
Prověřená společnost 2016
Prověřená společnost 2015
Počasí v Evropě


Pojištění

Pojištění u Union

Lombardie, Ligurie, Valle d´Aosta a Piemont

 

Úžasná atmosféra zdejší Riviery - úseku pobřeží od francouzských hranic až k Toskánsku, odvážně řešená dálnice s množstvím mostů a tunelů, sledující v určitém odstupu linii pobřeží, kromě Alp je Riviéra nejnavštěvovanější částí Itálie: - Riviera di Potente (Západní Riviéra), navazuje na slavné francouzské Côte d' Azur, pobřeží je lemováno vysokými svahy Přímořských Alp (Alpi Marittime), které strmě spadají do Janovského zálivu - Riviera di Levante (Východní Riviéra), má divočejší a méně probádaný ráz, více středomořské vegetace, písečné pláže lemují v zázemí skalní útesy. Porosty borovic a oliv naleznete v kraji při pobřeží, v chráněných zátokách se stále ještě nacházejí malé rybářské vesničky Poslyšte, jak vám zní letoviska zdejší masové turistiky: Ventimiglia, San Remo, Imperia, Savona, Janov, Spezia? a co teprve skalnatá oblast Cinque Terre?: - pouhých pět vesnic (lépe „pět zemí“) s terasovitě postavenými domy vklíněných do zátok mezi svislými vysokými útvary: Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza a Monterosso al Mare ve východní části Východní Riviéry vytváří neopakovatelný příběh pro UNESCO i zdejší ochranáře (od r. 1999 národní park).

 

Valle d ´Aosta, jedna z hlavních přístupových cest do Itálie ze severu s řadou památek římského města Augusta Praetoria: zčásti zachované hradby se 20 věžemi  a jedinou dochovanou branou, Augustův triumfální oblouk a zbytky divadla a arény. Bezprostřední okolí údolí lemují třítisícové vrcholy, v širším okolí se nachází Mont Blanc (4 807 m) a Matterhorn (4 482 m) a první v Itálii vyhlášený národní park Gran Paradiso. Zdolání jeho nejvyššího vrcholu (Gran Paradiso, 4 061 m n.m.) je pro zkušené horské turisty poměrně jednoduché, proto se využívá jako „aklimatizační“ vrchol před zdoláváním náročnějších hor. Četná lyžařská střediska (Courmayeur, Breuil-Cervinia) a několik středověkých hradů (Fénis, Aymavilles) a šlechtických sídel (Issogne). 

 Bergamo, navštěvuje se historické Horního město na skalnatém pahorku, se dvěma malebnými náměstími a řadou výstavných paláců a chrámů; radnice z r. 1199 je nejstarší v Itálii, při románsko-gotickém kostele Santa Maria Maggiore se nachází slavná renesanční rodinná hrobka známého benátského condottiera - Capella Colleoni. V moderním Dolním městě pomník a divadlo místního rodáka, skladatele Gaetana Donizettiho (1797–1848).

 Brescia, málo známé, ale o to zajímavěšjší město se zbytky Kapitolského chrámu (Piazza del Foro) a několika urbanistických celků z doby renesance (Piazza della Loggia) nebo 30. let 20. století (Piazza della Vittoria).

 Cremona a její slavní rodáci: Claudio Monteverdi (1567–1643), jeden z otců italské opery a také celé generace výrobců houslí - Niccolò Amati (1596–1684) a hlavně jeho žák Antonio Stradivari (1644–1737). K objektům zájmu patří mj. románská katedrála (Duomo) s bohatou sochařskou a malířskou výzdobou, gotický Palazzo Comunale z l. 1206–46; technicky zajímavá je věž z r. 1267, zvaná Torazzo, nejvyšší svého druhu v Itálii (111 m).

 Janov (UNESCO), turisté obdivují urbanistický komplex okolo renesační Strade Nuove a systém Palazzi dei Rolli z přelomu 16. a 17. Století - představuje první evropskou ukázku plánovaného urbanistického rozvoje s jednotnou strukturou, kdy půdorys zástavby byl rozčleněn veřejnou autoritou, opírající se o legislativu. V jejím okolí si postavily nejbohatší aristokratické rodiny Janovské republiky, hlavně bankéři a loďaři, překrásné vily: průčelí vnějších zdí převážně tříposchoďových paláců (Palazzo Podestà, Palazzo Tursi, Galleria di Palazzo Bianco nebo Galleria di Palazzo Rosso) zdobí bohatý štuk, sochy a medailony, velká nádvoří představují jakási soukromá náměstí. Nápadité stavby vznikají v areálu přístavu (největší v Itálii) - zejména tzv. Bigo několika rameny, symbolizující staré přístavní jeřáby (architekt Renzo Piano, rok 1992); nedaleko Acquario di Genova, největší v Evropě.

Mantova a slavný umění milovný rod Gonzagů: gotický hrad Castello di San Giorgio (14. stol.), později včleněný do areálu renesanční vévodské rezidence Palazzo Ducale (více jak 450 nádherně zdobených místností propojených chodbami, tunely a zahradami), románsko-gotický Dóm (s barokním průčelím a románskou zvonicí)… a daleko slavnější renesanční stavby spojené s působením architekta Leona B. Albertiho, zejména kostely Sant’Andrea a San Sebastiano (15. stol.) * typické pro město jsou obrazy pouličních umělců Madonnari malovaných na ulicích, obvykle s náboženskou tématikou * u žádného oběda nesmí chybět pravý italský chléb s grépole (vepřové klobásky), s Lambrusco Mantovano chutná výtečně.

 

 

Milán, centrum módy a umění a EXPO 2015 * gotický Dóm, jedna z nejmohutnějších katedrál v Evropě, s výstavbou se začalo už r. 1386, ale velkoryse založený chrám byl dokončen až v l. 1805–13  * daleko starší památky jsou rozesety po celém městě: římské lázně z konce 4. stol., v 16. stol. přestavěné na chrám San Lorenzo, raně křesťanský kostel Sant’Ambrogio * mohutná pozdně gotická pevnost Castello Sforzesco byla vzorem pro stavbu moskevského Kremlu * Santa Maria delle Grazie s klášterem (UNESCO), v jeho refektáři namaloval Leonardo v l. 1495–97 svoji slavnou Poslední večeři Páně zachycující okamžik, kdy Kristus říká apoštolům: ,,Amen, pravím vám. Jeden z vás mě zradí.“   * z mladších období pocházejí paláce jako renesanční Palazzo Marino, Palazzo Brera nebo královský palác (r. 1788), dnes sídlo Muzea současného umění * slavná „La Scala“, divadlo a působiště Giuseppe Verdiho a dalších velkých hudebníků *  Ambrosiánská knihovna se sbírkou děl italské renesance, Leonardovi a jeho vynálezům je věnováno Muzeum vědy a techniky * secesní obchodní pasáž Galerie Viktora Emanuela II., poprvé byla zastřešená celá ulice

 

* Crespi d´Adda, (UNESCO) „ideální dělnická kolonie“ konce 19. a začátku 20. století navazující na manufakturu na zpracování bavlny - funguje doposud při vých. okraji Milána

 Pavia, prastarému městu s křivolakými uličkami vévodí mohutný středověký hrad a několik kostelů: románský San Pietro in Cielo d´Oro s náhrobkem sv. Augustina (354–430), San Michele, románská bazilika ze 12. stol. s bohatě zdobeným průčelím a cenným vybavením a místní katedrála (Duomo) podle plánů vytvořených za účasti Bramanta a Leonarda da Vinci s 3.největší kupolí v Itálii. * turisté zpravidla navštěvují asi 10 km severně od města se nacházející mohutný kartuziánský klášter Certosa di Pavia.

 

 

 

Turín (UNESCO), historická metropole Piemontu, římská Taurasia  

* rodiště vermutu Martini, kávy Lavazza, sídlo automobilky Fiat i slavného fotbalového klubu Juventus, z 20. stol pochází obchodní dům Torre, budovy RAI, Pirelli

* největší rozvoj města přineslo baroko: komplex 22 objektů královské rezidence - slavní barokní architekti jako Guarino Guarini nebo Filippo Juvara dali podobu města s velkoryse plánovanými prospekty a monumentálními budovami na veřejných prostranstvích

* cihlový Královský palác (Palazzo Reale) s bohatým mobiliářem a okázalými malbami, cihlová stavba, Palazzo Madama, vily (Regina), pevnůstky (Castello di Rivoli, Moncalieri, Venaria ad.), Královská zbrojnice (Armeria Reale)

* Biblioteca Reale se svazky a rukopisy (mj. Leonardo da Vinci, Belini, Rafaelo, Tiepolo, Rembrandt) * katedrála San Giovanni Battista s kaplí Santa Sindone, na jejím hlavním oltáři je vystaveno tzv. Turínské plátno, lněná látka s údajným otiskem Kristova těla po jeho snětí s kříže.

 

 

 

 

Zpět na přehled zájezdů
Nahoru Domů Mapa webu
toolbar
© 2011 - 2024 Toulky Evropou.cz
TOPlist