Domů
Cestovní kancelář specializovaná na poznávací zájezdy po zemích, které jste navštívili a chcete je lépe poznat.

učitel

(věčný) žák
Již světoznámý český antropolog a lékař Aleš Hrdlička (1869-1943) definoval Tři všeobecné zákony šíření lidstva:
  • -ve směru nejmenšího odporudnes: cestování letecky, lodí nebo na SUPER last minute, nejlépe z nějakého slevomatu Úžasný
  • -ve směru největších slibností, zvláště co se týká potravy a podnebí
    ... jasně: bufetová strava, nejlépe all inclusive, mořský vánek, koupačka, pro někoho krásná děvčata, pro jiné…?
  • -tlakem vnitřním neb silou zezadu hladem, epidemií, tlakem svých či jiných lidí … zkrátka - konečně bez manžela/ky!
I přes zřetelný vývojový posun jsme stále spjati s živočišnou říší, od níž jsme se odloučili jen naším osobitým historickým vývojem… již Neandrtálci žili na otevřených tábořištích, v jeskyních i pod útesy skal - nežijeme na našich cestách vlastně podobně? Jen útulek je trochu luxusnější, maso a krev z mamuta nahradil steak a víno či něco ostřejšího, vyhledáváme krajinu divokou našemu srdci, bez střelky na kompasu, sever se na krátko promění v jih… ale potřeby zůstávají. Krásné cestování do oblastí nejlákavějších slibností Vám přeje Miroslav Hrdlička
Cestovní kancelář ToulkyEvropou.cz, RNDr.Miroslav Hrdlička, telefon: 739356390
Dárkový poukaz
Měšťanský dům U zlaté lodi

Kontakt


CK Toulky Evropou.cz
Měšťanský dům U zlaté lodi
Zlatnická 7 (170m od OD Bílá Labuť)
110 00 Praha 1 - Nové Město

Telefon:+420 739 356 390
Tel./Fax:         +420 235 310 114
Email:     info@toulkyevropou.cz
     kolektivy@toulkyevropou.cz
IČ:           16175166
DIČ:         CZ 5508042001
Majitel CK Toulky Evropou.cz je členem Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) AČCKA

Vyhledat


Prověřená společnost 2021
Prověřená společnost 2020
Prověřená společnost 2019
Prověřená společnost 2018
Prověřená společnost 2017
Prověřená společnost 2016
Prověřená společnost 2015
Počasí v Evropě


Pojištění

Pojištění u Union

Ing. Jan Stěnička - průvodce, milovník umění a lokální patriot

Stěnička

Narozen v roce1949, rodem z Podskalí je profesně rozpolcený člověk. Jako průvodce, milovník umění a lokální patriot nejen v Praze, Paříži, ale i v Nových Jirnech, nikdy neopomene připomenout, že je akustik, původně zvukař, z politických důvodů za komunismu "hlukař" a to mu již zůstalo. Mluví šesti jazyky a ze všech svých titulů se hlásí pouze k tomu základnímu, je elektroinženýr. Je 37 let ženatý, má jednu dceru a těší se ze dvou vnuků.

 

Při průvodcování chce vždy ukázat nové pohledy a výsledky svých výzkumů i objevů druhých v oboru moderního výtvarného umění. Vždy když provádí v odlehlé části Prahy, nebo v daleké cizině, snaží se o stručný výtah a ukázku nejvýznamnějších historických objektů v místě. Ve svém výkladu spojuje výtvarné umění nejen s umělci – autory, ale i s majiteli děl a mecenáši. Nikdy nezahrnuje posluchače suchými fakty, dává důraz na souvislosti s vývojem současné společnosti. Výklad provádí vždy v místě, ve kterém je vizuálně okolí koncentrované do jeho kompozice. Často než účastníci vycházek a zájezdů se okolo něho seskupí, pořizuje diapozitivy, aby lidem později mohl "úhel svého pohledu" reprodukovat. Namalovat ten záběr nestačí, není čas. Je to vlastně jeho image, pořád jakoby spěchal, ale stojí pevně na zemi, hlavu má však v oblacích. Ze všeho nejraději má malířství. Po dobu posledních 20 let provozoval pro svůj "fan klub" cestovní kancelář PRAJAN+A. Nikdy se netajil, že obdivuje krásu a ženy. Velice ho mrzí, že jako prakticizujícího katolíka jeho jméno Jana Evangelisty se po ukončení komunismu do kalendáře ještě nevrátilo. V kalendáři 27.12. je pouze Žaneta. Ostatní stížnosti si nechává se skřípěním zubů pro sebe.

 

Při průvodcování v cizině chtěl naučit lidi tomu hlavnímu a to slovy jeho vzoru Ing. Miroslava Zikmunda: "okouknout tam pěkné věci a po návratu si to udělat doma lépe". Přestože dlouho pobýval v cizině, jeho krédem je nápis na domě, kde se narodil: "Chval cizinu, ale zůstávej".

Nahoru Domů Mapa webu
toolbar
© 2011 - 2024 Toulky Evropou.cz
TOPlist