Domů
Cestovní kancelář specializovaná na poznávací zájezdy po zemích, které jste navštívili a chcete je lépe poznat.

učitel

(věčný) žák
Již světoznámý český antropolog a lékař Aleš Hrdlička (1869-1943) definoval Tři všeobecné zákony šíření lidstva:
  • -ve směru nejmenšího odporudnes: cestování letecky, lodí nebo na SUPER last minute, nejlépe z nějakého slevomatu Úžasný
  • -ve směru největších slibností, zvláště co se týká potravy a podnebí
    ... jasně: bufetová strava, nejlépe all inclusive, mořský vánek, koupačka, pro někoho krásná děvčata, pro jiné…?
  • -tlakem vnitřním neb silou zezadu hladem, epidemií, tlakem svých či jiných lidí … zkrátka - konečně bez manžela/ky!
I přes zřetelný vývojový posun jsme stále spjati s živočišnou říší, od níž jsme se odloučili jen naším osobitým historickým vývojem… již Neandrtálci žili na otevřených tábořištích, v jeskyních i pod útesy skal - nežijeme na našich cestách vlastně podobně? Jen útulek je trochu luxusnější, maso a krev z mamuta nahradil steak a víno či něco ostřejšího, vyhledáváme krajinu divokou našemu srdci, bez střelky na kompasu, sever se na krátko promění v jih… ale potřeby zůstávají. Krásné cestování do oblastí nejlákavějších slibností Vám přeje Miroslav Hrdlička
Cestovní kancelář ToulkyEvropou.cz, RNDr.Miroslav Hrdlička, telefon: 739356390
Dárkový poukaz
Měšťanský dům U zlaté lodi

Kontakt


CK Toulky Evropou.cz
Měšťanský dům U zlaté lodi
Zlatnická 7 (170m od OD Bílá Labuť)
110 00 Praha 1 - Nové Město

Telefon:+420 739 356 390
Tel./Fax:         +420 235 310 114
Email:     info@toulkyevropou.cz
     kolektivy@toulkyevropou.cz
IČ:           16175166
DIČ:         CZ 5508042001
Majitel CK Toulky Evropou.cz je členem Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) AČCKA

Vyhledat


Prověřená společnost 2021
Prověřená společnost 2020
Prověřená společnost 2019
Prověřená společnost 2018
Prověřená společnost 2017
Prověřená společnost 2016
Prověřená společnost 2015
Počasí v Evropě


Pojištění

Pojištění u Union

Markéta Slunečná

pro kamarády a přátele Slunečnice😊

 

 

 

Markéta Slunečná

 

Od dětství jsem ráda cestovala, nejprve s rodiči po vlastech českých a obdivovala jsem práci průvodců na zámcích a hradech. Chtěla jsem být průvodkyní, ale protože jsem měla ráda i zvířata, jezdila jsem na koni a chtěla krmit dravou zvěř v zoologické zahradě, rodiče mě nasměrovali přes mé protesty na zemědělku.

Zvířata mám pořád ráda, ale vzhledem k tomu že už nejím dlouhá léta maso, a mám jiný pohled na svět, jsem ráda, že jsem neskončila v ZOO!

 

Po letech přišel čas na splněná přání: nejen, že jsem vystudovala nástavbu - obor cestovní ruch, ale prošla jsem i různými semináři a absolvovala různé průvodcovské zkoušky na téma: Praha, Pražský hrad. Židovské muzeum, ve kterém i provádím a pracuji jako externí lektorka.

Zároveň jsem začala provádět i v cizích zemích, hlavně ve Francii, která mě vždycky lákala svou nádhernou krajinou a také krásnou řečí. Dodnes tam ráda jezdím, dá se říct, je to jako vracet se domů.

Lákaly mě i jiné světadíly, dostala jsem šanci provádět i v Austrálii a na Novém Zélandu, v Kanadě a USA.

 

Cestovala jsem sama i ráda stopem, nejen že jsem mohla ušetřit peníze, ale také jsem poznávala zajímavé lidi. Naštěstí byl se mnou vždy můj anděl strážný a nikdy nezaspal!

 

Splnila jsem si i další svůj velký sen a v necelých padesáti letech života cestovat po USA a Kanadě stopem a žít mezi Indiány. Proto mým heslem je: Nikdy není pozdě na to plnit si své sny!

 

První vlaštovkou byl představitel Vinnetoua, slavný herec Pierre Brice, kterému jsem překládala na festivalu Open Air v Trutnově v roce 2008. Já, odchovaná filmy o Indiánech za Komančů, jsem si přála se s ním potkat – a stalo se!

 

Každý rok se vydávám k Černonožcům do Kanady+) a tancuji s nimi Tanec Slunce a mám od nich právo pořádat Indiánské Černonožské potní chýše.

 

Mám ještě slabost pro tanec s Bizoními ženami!

 

Existují i další zajímavá posvátná společenství - už se vám stalo, že vás unesli Indiáni? Mně ano, naštěstí jen při obřadu, i tak jsem byla propuštěná za výkupné.

Jsem opravdu dobrodružné povahy, vyzkoušela jsem si i bungee jumping na Novém Zélandu, rafting, hydrospeed a nedávno i tandemový seskok, i okusila, jaké to je vydat se cestou via ferrata.

 

Jinak zůstávám na zemi a má pro mě větší cenu chodit pěšky v krásné přírodě, kdy se můžu kdykoliv zastavit a obdivovat okolí, ráda jezdím na kole a chodím po horách.

Mám ráda lidi od těch nejmenších až po seniory. S mnoha zajímavými lidmi jsem se seznámila a myslím si, že každý člověk je něčím výjimečný a zajímavý.

Snažím se se všemi vyjít v dobrém.

 

Prováděla jsem milé lidi různých profesí i milou guvernérku Kanady, paní Michaëlle Jeanovou, kanadskou velvyslankyni v ČR, paní Valerii Raymond, francouzského premiéra Dominique de Villepin, různé ministry, velvyslance, spisovatele.

 

Několikrát jsem natáčela pro francouzskou televizi:

* Des racins et ailes (Kořeny a křídla), 2002

* medailonky v době vstupu ČR do EU, 2004

* Legendes de la Republique Tcheque, 2019

 

Ráda poznávám a učím se neustále něco nového. Baví mě skládat mozaiku znalostí z různých koutů světa.

... jo a taky jsem věčná optimistka! Věřím, že vždycky všechno dobře dopadne.

 

+) konfederace příbuzných indiánských kmenů Siksika, Kainah a Piegan, obývajících severní část Velkých planin a podhůří Skalnatých hor (Saskatchewan, Alberta, Britská Kolumbie, Montana a Idaho)... Pojmenování kmene pochází ze zvyku barvit si mokasiny popelem. Ve druhé polovině 19. století Černonožce zdecimovaly zavlečené choroby, alkohol i cílené vybíjení bizonů novými osadníky a byli nuceni usadit se v rezervacích, z nichž nejvýznamnější je Blackfeet Nation v Montaně.

více na https://cs.wikipedia.org/wiki/Černonožci

 

Nahoru Domů Mapa webu
toolbar
© 2011 - 2024 Toulky Evropou.cz
TOPlist